православные песни

главная >> история >> история паломничества
история паломничества
Історія розвитку паломництва русічив до Єрусалиму
У Київській Русі паломництво з’явилося раніше, ніж було прийнято християнство. Богомольці із слов’янських країн стали з’являтися в Палестині, починаючи с VI—Vll-го століть. Вважається, що однією з перших руських прочанок була свята княгиня Ольга. У червні 957р. вона здійснила подорож до Константинополя, щоб прийняти хрещення.
 
Паломництво християн у Єгипет

З Єгиптом пов’язано ряд подій Старого і Нового Заповітів. Місця, де відбувалися ці події, вшановуються християнами. Авраам і Лот з сім’ями жили у Єгипті. Правнука Авраама, Йосипа, продали у рабство до Єгипту, а той врятував від голоду цю державу, дякуючи чому весь рід Якова-Ізраіля переселився в дельту Нілу. Пророк Мойсей вивів народ свій із Єгипту і привів до підніжжя Сінаю, де Господь дав своєму народу Закон. На Сінаї, у VII ст. до Р.Х. перебував пророк Ілля. У VI ст.до Р.Х. у Єгипет переселилися іудеї і з ними пророк Ієремія, який тут і похований. У Олександрії, ще за 300 р. до Р.Х., 72 іудеі –толковники перевели з єврейської на грецьку мову книги Старого Заповіту і тим самим зберегли стародавній варіант тексту, не викривлений пізнішими змінами талмудистів і масоретів.

 
Уділи Божої Матері на землі

Після П’ятидесятниці Апостоли пішли проповідувати Євангеліє всьому світові. Пресвята Богородиця також мала тверду рішучість нарівні з апостолами нести в світ Благу Звістку. Першим уділом Божої Матері стає Іверська земля. Але по промислу Божому Богородиця не пішла туди. Пізніше Іверію просвітила світлом Христовим свята рівноапостольна Ніна, а Пресвята Богородиця у середині першого століття просвіщає Афон і ця Свята Гора стає Другим Уділом Божої Матері. З того часу острів вступає в еру християнської історії, тут починають селитися ченці. У 1000 році ця земля грамотами грецького імператора Василія була надана виключно задля перебування тут відлюдників. Відтоді Святий Афон – чернеча країна.

 
Паломництво по Святій Русі

XV століття стало переломним в історії паломництва. У 1453р. Константинополь завоювали турки, що зробило його святині недосяжними для християнських паломників. Візантійська імперія припинила своє існування, Русь залишилася єдиною православною країною, яка зберігла державну та національну незалежність.

 
Святині України

Крим

Сам Апостол Андрій проповідував в Криму, а до кінця I ст. на півострові вже існували перші християнські храми, були тисячі християн. Там у 101 р. прийняв мученицьку смерть ученик апостола Петра – святий Климент. В IIIст. в Криму знаходилися лікарі-безсрібники Косьма і Даміан. До VII cт. відноситься створення древнішої Лаври на нашій землі – Свято-Успенської, під нинішнім Бахчисараєм. У 859р. святі рівноапостольні Кирило і Мефодій прийшли сюди, щоб принести нам писемність. В Херсонесі хрестився у 988р.князь Володимир. Розквіт християнства у Криму продовжувався до XIII ст. існувало 5 єпархій з центром у Херсонесі. У XIII ст. емір Ногай, а потім хан Узбек знищили православні монастирі і християн на півострові.

 
<< [Первая] < Предыдущая 1 2 3 Следующая > [Последняя] >>
Результаты 6 - 10 из 12

творческое объединение
"От сердца к сердцу"

расписание поездок

отчет