православные песни

главная >> святыни и монастыри Подолья >> храмы Винниччины
Преображенському cобору – 250 років.
Православна Вінниччина відзначила потрійний духовний ювілей

 

 

14 вересня 2008 року у Вінниці відбулися урочистості з нагоди 1020-річчя хрещення русі, 250-річчя спасопреображенського кафедрального собору та 75-ї річниці утворення вінницької єпархії. цього ж дня архієпископ вінницький і могилів-подільський Симеон відзначав пам’ять свого небесного покровителя преподобного Симеона Стовпника. з нагоди свята на площі біля собору-ювіляра відбулася божественна літургія, яку очолив предстоятель української православної церкви блаженніший митрополит київський і всієї України Володимир. Його блаженству співслужили 19 архієреїв з України, Росії, Білорусі та Німеччини. серед них митрополит хмельницький і староконстянтинівський Антоній, архієпископ берлінський і германський Феофан, колишній вікарій вінницької єпархії, нині єпископ олександрійський і світловодський Пантелеімон та інші

Головний храм єпархії не зміг умістити всіх гостей, які прибули на святкування не лише з різних куточків Вінниччини, а й з Волині, Київщини, Одещини і навіть з Молдови, тому, незважаючи на не зовсім сприятливі погодні умови, було прийнято рішення звершувати Літургію просто неба. Рух громадського транспорту по центральній вулиці міста – Соборній – було перекрито на три години, що дало змогу розміститися на площі перед собором більш ніж п’яти тисячам віруючих.

За це наприкінці богослужіння владика Симеон особливо подякував керівництву міста та області. Самі ж місцеві керівники – губернатор Вінниччини Олександр Домбровський, голова обласної ради Григорій Заболотний, мер Вінниці Володимир Гройсман та районні керівники були присутні протягом всього богослужіння разом з архієреями, священиками і народом.

Вітаючи зі святом вінничан, Блаженніший Митрополит Володимир у своїй промові відзначив, що Спасо-Преображенський собор за свою новітню історію, починаючи з 1991 року, коли був повернений віруючим, змінився і став справжньою окрасою столиці центрального Поділля. Його Блаженство відзначив великі заслуги у відродженні собору колишнього митрополита Вінницького і Брацлавського, нині Одеського і Ізмаїльського Агафангела, при якому у соборі було звершене перше архієрейське богослужіння і почалося відновлення духовного життя; покійного митрополита Макарія, за п’ятнадцять років правління якого собор набув того вигляду, який має сьогодні, і у його стінах закипіла справа духовного просвітництва, виховання та активно розвивалася духовна православна культура.

Теплих слів подяки від Предстоятеля Церкви заслужив і нинішній настоятель Спасо-Преображенського собору архієпископ Симеон, котрий за короткий час свого перебування на Вінницькій кафедрі зумів зробити стільки у справі відновлення та благоукрашання храму, що навіть представники влади, які розуміються у господарських питаннях і також є керівниками, висловлювали своє здивування працелюбністю і невтомною наполегливістю владики Симеона.

Привітавши віруючих з ювілейними датами, Блаженніший Митрополит Володимир привітав з Днем Ангела і владику Симеона, вручивши йому у подарунок архієрейський жезл.

Багато ще добрих слів на свою адресу почув у цей день архієпископ Симеон від духовенства, вірян, представників влади та меценатів собору. Один з них, Петро Порошенко, подарував імениннику архієрейський посох, а керівництво області – ікону, якій, як і собору-ювіляру, виповнилося 250 років.

Після богослужіння у обласному академічному музично-драматичному театрі імені М. Садовського відбулась урочиста академія та концерт. Перед гостями виступили зведений хор Спасо-Преображенського кафедрального собору та Стрітенського храму м. Вінниці під керівництвом протоієрея Сергія Виговського, соборний дитячий хор під керівництвом Наталії Кременюк, хор духовенства єпархії, світські колективи і виконавці.

Один з піснеспівів «Да исправится молитва моя» у виконанні заслуженого артиста України Андрія Цехместрука, дитячого хору та камерного оркестру «Арката», був присвячений пам’яті спочилого у Бозі митрополита Макарія, якому саме 14 вересня мало б виповнитися 70 років. Про повагу та любов до покійного владики свідчить те, що у кожному виступі, який звучав у цей день, згадувалося і його ім’я, а керівники області називали владику Макарія своїм батьком, до якого вони приходили за порадою, моральною підтримкою та духовною розрадою, а піснеспів, присвячений пам’яті митрополита, слухали стоячи.

Разом з тим у цей радісний святковий день, усі учасники святкувань відчували велику радість, духовну насолоду і дякували Богу за благословенну добру погоду, за святковий настрій і, вітаючи владику Симеона, бажали йому сил, здоров’я і наснаги у великій справі святительського піклування про ввірену Богом паству та у справі відродження як собору-ювіляра, так і інших храмів, а найперше – у відродженні, за словом класика, соборів людських сердець.

ПРЕС-СЛУЖБА ВІННИЦЬКОЇ ЄПАРХІЇ

 

творческое объединение
"От сердца к сердцу"

расписание поездок

отчет