православные песни

главная >> история >> история паломничества >> Результати паломництва
Результати паломництва

Результатом давнього паломництва княгині Ольги стало хрещення Русі.

В результаті паломництва людей писемних з’явилося чимало літературних творів, з яких ми дізнаємося про духовне життя, про подвиг святості, про давно зниклі обителі. Завдяки цим записам мандрівників, ми можемо здійснити паломництво, знаходячись вдома, і подумки вклонитися всім святим місцям. Передусім, це книга ігумена Данііла „Ходіння”. Інший духовний письменник, інок – подвижник Василій Григорович-Барський присвятив знайомству зі святинями Сходу все своє життя. У 1723р. він покинув рідний Київ і після повернення додому помер. Твір „Путешествие к святым местам, в Европе, Азии и Африке находящимся, предпринятое в 1723 году и оконченное в 1747 году” вийшов вже після його смерті.

На мій погляд, унікальні записи Миколи Кокухіна у книзі «Обручение Христу, записки современного паломника», де він зображує поряд з іншими країнами, багатостраждальну Сербію, і монастирі і храми, які зараз вже стерті з лиця землі.

Підготовкою до паломництва може стати читання книг мандрівників по святих місцях, книг про історію монастирів, житія святих, також книг про церковне благочестя і етикет. Про паломництво існують прекрасні відеофільми.

Але скільки не читай і не дивись фільми, залишаеться вірним старе прислів’я: «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути».

 

творческое объединение
"От сердца к сердцу"

расписание поездок

отчет