православные песни

главная >> святыни и монастыри Подолья >> храмы Винниччины
У пологовому будинку №2 – храм на честь ікони Божої Матері «Помічниця у пологах»
Кожна людина проходить свій шлях. Хтось обирає наукову діяльність, другий – медицину, інший віддає перевагу служінню Богу. Але спочатку людина народжується. І цей шлях проходить кожний.

 

З давніх часів вагітні жінки звертались до Божої Матері у своїх молитвах з проханням легких пологів. Існує багато зображень Богородиці, серед яких є і «Помічниця у пологах». На ній Богоматір, з непокритою головою і волоссям, спущеним на плечі, з дитям – Немовлям Іісусом Христом. Божа Матір – заступниця та покровителька майбутніх матерів, які завжди можуть Їй помолитися, прочитати Акафіст перед іконою.

Вагітна жінка потребує більшої уваги від близьких, друзів, рідних, сьогодні вона має змогу отримати підтримку і від Церкви.

Для кожної людини все більшого значення набуває її духовне життя. Це усвідомлюють і майбутні мами. Тому все частіше і частіше у храмах можна побачити вагітних та мам з маленькими дітками. А у Вінницькому пологовому будинку №2 вагітні можуть прийти до храму безпосередньо на його території. Така нагода стала можливою за сприяння головного лікаря Анатолія Григоровича Фесуна та його заступника Людмили Іванівни Нікон. Лікарі та працівники пологового будинку підтримали пропозицію відкриття у закладі храму на честь Ікони Божої Матері «Помічниця у пологах».

Існує даний храм з серпня 2007 року, його настоятель – ієрей Віктор Чверкун. Кожної суботи о 17.00 у храмі відбувається вечірнє Богослужіння, а у неділю о 9.00 звершується Божественна літургія. Чудовою традицією стало служіння кожного вівторка та четверга молебнів, під час яких читаються молитви перед пологами для майбутніх мам. Породіллі у храмі можуть сповідатися та причащатися. Прихожан тут більше 60, значна частина яких – викладачі педагогічного університету, активні помічники і учасники усіх церковних заходів. Залюбки підтримують і приходять до храму співробітники та адміністрація пологового будинку, вони завжди раді богослужінням у їхньому медичному закладі.

Кожен з прихожан намагається внести частку своєї душі через добрі справи. Хтось випікає просфори, хтось вишиває ікони, хтось вирішує господарські питання. Кожен має свій послух. Громада дружна. Завжди у храмі є мами, які народили у цьому пологовому будинку своїх діточок і тепер приносять сюди їх причастити.

Майбутні мами у храмі можуть отримати благословення батюшки, помолитись і звершити ще одне таїнство – Таїнство вінчання. Адже народження дитини у церковному шлюбі надзвичайно важливе і для сім’ї, і для немовляти.

Вінницький храм на честь Ікони Божої Матері «Помічниця у пологах» – третій в Україні храм при пологовому будинку. Подібні храми знаходяться у м. Києві та Севастополі. Їх існування є дуже важливим, оскільки майбутня мама потребує духовного окормлення і в останній період вагітності, і у перші дні після народження дитини. Якщо вона приходить до храму, приступає до Таїнств Церкви, то і дитина відчуває на собі благодать Божу. Якщо ж мати нервує, постійно переживає і не має врівноваженого стану, дитина це також відчує і, народившись, може поводитись неадекватно. Надзвичайно важливе перебування вагітних у храмі перед пологами чи у випадку ускладнень під час вагітності.

Пологовий будинок №2 має чудову нагоду допомагати своїм породіллям і в медичному, і в духовному аспектах. Будемо сподіватись, що у найближчому майбутньому такі храми будуть не винятком, а правилом у пологових будинках і що керівники таких закладів візьмуть за приклад досвід своїх колег із вже існуючих храмів. Дана практика сприятиме гармонізації сім’ї і утвердженню православних істин.

Вікторія МАЛЮСЬКА, м. Вінниця
Газета «Одигитрия» №71

 

  • Цікаво: У київському храмі при пологовому будинку №1 для жінок передбачені усі зручності. У приміщенні стоять дивани, на яких вагітні можуть сидіти під час Літургії, а підлога застелена теплими килимами для діточок, яких приносять до храму щасливі матусі. Як розповідає один з відвідувачів, «атмосфера у храмі душеспокійна; коли уперше зайшов, подумав, що потрапив у світ небесного спокою, царину янголів: по килиму повзають дітки, на диванах сидять майбутні мами – незвичайно, урочисто й водночас по-домашньому...».
 

творческое объединение
"От сердца к сердцу"

расписание поездок

отчет